Czasy Epulsa się skończyły

Last updated on 20 lutego 2021

Kiedy portal miał szatę graficzną zwaną „pomarańczowym dziadkiem”, aż do nowej idei zaproponowanej przez dwóch działaczy w załodze strony.

Zmieniło się wszystko, począwszy od kolorów paneli, poprzez zmiany różnych funkcji, ikony na profilach, aż do całego szablonu strony, który na początku został poparty przez wielką ilość użytkowników, ale z czasem został wyparty przez większość użytkowników, nawet tych, którzy wcześniej akceptowali nadchodzące zmiany.

Epuls.pl to portal społecznościowy, pierwszą jego wersją była szwedzka strona LunarStorm, która w 1 stycznia 2000 roku została wypuszczona w świat Internetu. W Polsce jednak, portal zawitał dopiero sześć lat później,  aż w 2006 roku, gdzie szwedzka firma Pixelate Graphics w 2002 roku stworzyła polską wersję, którą poprowadził Grzegorz Gorczyca. W 2006 roku polska firma Pixelate Ventures przeniosła serwis do naszego kraju. Po przeniesieniu opublikowano Epulsa 2 listopada 2002 roku na stronie www.epuls.pl. Od tego czasu, epuls stał się światem cyfrowym, który niezależnie od wieku jest dostępny najczęściej dla młodzieży.

To świat w którym każda osoba ma możliwość komunikacji z drugą o każdej porze i dnia, czując się jak w swojskiej kawiarni czy na swoim podwórku. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie, począwszy od fun-klubów, fora dyskusyjne, po przez znajdywanie znajomości czy starych kumpli chodzących do wspólnej szkoły.]br]Po trwającym pięciomięsięcznym projektem, epuls wdrożył nową szatę graficzną, która ma na celu korespondować z charakterem Epulsa i oddawać jego „dynamiczny charakter i ostry, młodzieżowy styl”, jak czytamy w informacji prasowej. Niektóre sekcje serwisu zostały zmienione, inne połączone (jak „Rozrywka”, która łączy rozproszone do tej pory miejsca serwisu poświęcone zabawie). Ale to wszystko nie byłoby możliwe, dzieki przychodom strony, które nie odbywają się jedynie z reklam, lecz od użytkowników, którzy wykupuja wirtualną walutę – pulsary. Jak chwalą się przedstawiciele serwisu, daje to Epulsowi stabilną sytuację, również w czasach dekoniunktury. Epuls wprowadza nowości także i w tym zakresie. Wraz z nową wersją serwisu użytkownicy otrzymają możliwość korzystania z usługi o nazwie Rock′and′Roll.

Nowa wersja Epuls została jak narazie przerobiona tylko w 30-40 procentach i na niektórych stronach widać jeszcze elementy „starego” Epulsa (wygląd i funkcjonalności). – „Podeszliśmy do tematu ostrożnie. Nie chcieliśmy przerabiać na raz wszystkiego,  ale powoli, kawałek po kawałku, zmieniając funkcjonalności, wprowadzając nowy wygląd serwisu. Najprawdopodobniej do końca roku będzie trwała aktualizacja całej platformy Epuls 9.” – mówi Marcin Szeląg. Jak dowiedział się InternetStandard,  oficjalny start serwisu planowany był dopiero na piątek, ale z przyczyn technicznych właściciele Epuls.pl byli zmuszeni uruchomić serwis już dziś (6 maja 2009).

Z czasem to się zmieniało, bo na samym początku Epuls był wykorzystywany przez trochę starszy target. Powiedzmy w granicach 19-18 lat. Teraz natomiast widać, ze granica wiekowa znowu się obniżyła i że ten typ użytkownika ma zupełnie inne potrzeby oraz zupełnie inaczej postrzega internet oraz czego innego w tym internecie szuka. Dlatego raczej portal nie nastawia się na konkurencję z istniejącymi serwisami typu Fotka.pl, Grono.net czy Nasza-Klasa. Choć na tej ostatniej teraz jest każdy,  więc również i 10-latki. Natomiast bezpośredniej konkurencji Epuls nie widzi. Sami tworzą tę nisze użytkowników młodych, którzy szukają zabawy, „fanu” – czegoś innego w serwisach społecznościowych.

Wszystko na Epulsie dostępne jest za Pulsary. Do tej pory wiele rzeczy można było kupić także SMS’em, ale strona dąży do tego, aby każdy typ usługi był kupowany za pulsary. Natomiast każdy użytkownik może doładować swoje konto za pomocą SMS’a. Mamy coś takiego jak „puls”, czyli punkty przyznawane za aktywność użytkowników. Dzięki temu istnieje ranking najbardziej aktywnych użytkowników. Epuls jest w stanie dosyć dobrze selekcjonować tych userów , którzy są aktywni w danych grupach. – „Jeżeli np. przychodzi do nas klient typu Nike, czy też inna firma odzieżowa, to wiemy, do których użytkowników dotrzeć, żeby ten Nike był w serwisie obecny, ale nie traktowany jako typowy produkt reklamowy.”

Czy czasy Epulsa dobiegają końca?
Czy portal staje się łatwiej dostępny dla pedofili?
Czy może Epuls zostanie zalany gmarą dzieci?
…. możliwe, ale co się stanie wtedy – tego nie wiemy.

eThaffu Opublikowane przez:

Witaj na mojej Stronie! ;-) Z czasem pojawi się tutaj więcej informacji...